Kamp Hayattır...
8-15 yaş
Kamp Hayattır...
8-15 yaş
Bizi Arayın
444 5 896
Bizi Arayın
444 5 896

YazKışKamp Nedir?

Hayatın yalnızca okuldaki derslerden ibaret olmadığını hepimiz biliyoruz. YazKışKamp, gitgide yoğunlaşan ders çalışma temposundan dolayı doğadan ve fiziksel aktivitelerden uzak kalan, yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı bulamayan çocuklarımızın hem fiziksel hem de sosyal iletişim yönünden gelişimlerine önemli katkılar sağlamayı hedefleyen bir organizasyondur.

Gelişmiş ülkelerdeki şirketler eleman alımında yalnızca okul başarılarını değil, adayların sosyal ve sportif faaliyetlerini de dikkate almaktadırlar. Spor eğitimi almış, yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı bulmuş gençler yetişkinliğe geçtiklerinde bu fırsatları bulamamış gençlere kıyasla kendilerine daha fazla güvenen ve daha girişimci bireyler haline gelmektedirler.

YazKışKamp ekibi olarak bizler, bu konuda aldığımız sorumluluğun bilincinde hareket ediyor ve enerjimizi gençlerimizi yarınlara hazırlamak için sarfediyoruz.

Eğitimlerimiz

Eğitimlerimizin tamamı, her biri branşında uzman eğitmenler tarafından, uluslararası standartlara göre verilmektedir.

Kış kamplarımızda kayak ve snowboard, yaz kamplarımızda ise farklı spor branşlarında verdiğimiz ana eğitimlerimizin yanısıra, kamp programına göre temel liderlik, yabancı dil ve çeşitli diğer eğitim seçeneklerini de sunmaktayız. Kamplarımızda sunduğumuz eğitim seçeneklerini detaylı bir şekilde Kamplar sayfamızdaki kamp linklerinden inceleyebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz

Bünyemizde bulunan ve her biri branşında uzman, profesyonel eğitimli ve yabancı dil bilen öğreticilerden oluşan ekibimizin tamamı, Uludağ Kayak Akademisi üyesidir. Uludağ Kayak Akademisi, kayak eğitiminde uluslararası standartları benimsemiş, bu alandaki çıtayı yükseltmeyi kendine ilke edinmiş bir kuruluştur.

Kayak Takımları ve Diğer Malzemeler

Öğrencilerimize sağladığımız kayak takımları, kasklar, montlar, pantolonlar ve diğer ekipmanlar, ana kuruluşumuz olan Dorukkayak'tan temin edilmektedir. Ekipmanlarımızın tamamı kaliteli ve modern standartlara uygun malzeme ve ekipmanlardır.

Gözetim ve Konaklama

Yaş gruplarına göre 6 ila 10’ar kişilik gruplara ayrılacak olan öğrencilerimiz, 24 saat süreyle grup koçlarının gözetimi altında bulunacaklardır. Grup koçları, sınıf öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenleri ve öğretmen adayları arasından seçilmiştir.

Öğrencilerimizin nezih bir ortamda konaklamalarını sağlamak ve olası aksaklıkları önlemek amacıyla otellerin durumunu önceden inceliyor, sundukları konaklama ortamı ve beslenme olanakları gibi kriterlere göre değerlendiriyor ve kamp dönemlerinde öğrencilerimizin tatilde olduklarını da unutmayarak, anlaşmalarımızı onlar için gerekli dinlenme ve eğlence ortamını sağlayabilecek imkanlara sahip olan oteller ile yapıyoruz. Konaklama yapılan otelleri ve fotoğraflarını Kamplar sayfamızdaki ilgili kamplara ait linklerden inceleyebilirsiniz.

Kazalar, İstenmeyen Durumlar

Deneyimli eğitmenlerimiz, öğrencilerimizi önceden olabilecek kazalara karşı bilgilendirmekte, duruşlarının ve vücut pozisyonlarının nasıl olması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatmakta ve onları sürekli gözetmektedir. Kamp otelimizde, olası hastalıklarda ilk müdehaleyi yapıp öğrencimizin sağlık merkezine naklini sağlamak için bir kamp doktoru hazır bulunmaktadır. 

Tunç Taşdemir

YazKışKamp, Dorukkayak ve UKA'nın ardındaki isimdir.

11 yıl aralıksız Kayak Milli Takımı’nda yer aldı.

5 kez Türkiye şampiyonu oldu.

Son olarak 2001 yılında Üniversite Oyunları’nda ülkemizi temsil etti ve aktif spor hayatını tamamladı.

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kayak Takımı’nı tarihinde ilk kez Türkiye 2.’si yaptı.

2004 - 2006 yıllarında Kayak Milli Takımı antrenörlüğü yaptı.

Halen Kızak Federasyonu’nda asbaşkanlık, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde Kızak Federasyonu’nu temsilen konsey üyeliği, (FIS) Uluslararası Kayak Federasyonu’nda çocuk ve genç yarışmaları komite üyeliği, (FIL) Uluslararası Kızak Federasyonu’nda gelişmekte olan ülkeler komite üyeliği ve Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği’nde asbaşkanlık görevlerini yürütmektedir.