Kamp Hayattır...
8-15 yaş
Kamp Hayattır...
8-15 yaş
Bizi Arayın
444 5 896
Bizi Arayın
444 5 896

Eurofit Test Bataryası

Mevcut eğitim sistemimizde çocukların ve gençlerin yalnızca zihinsel kapasitelerini ölçüyoruz. Fiziksel kapasiteleri ile ilgili ölçümler ise geri planda kalıyor.

Bu soruna en uygun çözüm olan Eurofit test bataryası esneklik, sürat, dayanıklılık ve kuvvet özelliklerini değerlendiren çeşitli testlerden oluşmaktadır.  Avrupa Konseyi tarafından tasarlanan batarya, 1988 yılından beri Avrupa’daki bir çok ülkede okul yaşındaki çocuklar üzerinde uygulanmaktadır.

Eurofit test bataryası, fiziksel kapasiteyi ölçme ve değerlendirme olanağı sunmasının yanısıra, gençlerimizin yönelebilecekleri spor dallarını belirleme, bu konuda onları doğru yönledirme ve yüksek potansiyeli olan öğrencileri bulup ülke sporuna kazandırma gibi faydalar da sağlamaktadır.

Takip eden sayfalarda yer alan testler, okul yaşındaki çocukların ölçümlerinde standart olarak kullanılmaktadır. Testler yaklaşık 35 - 40 dk içersinde ve basit ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

YazKışKamp olarak bizler, bu konuda gelişmiş ülkelerce benimsenmiş olan Eurofit test bataryasını uluslararası standartlara uygun kriterlerle öğrencilerimize uyguluyoruz.

Devamını oku: Eurofit Test Bataryası